Salim Tuncer

“Değerinde ve güvenle…”

1978 Nazilli doğumlu olan Salim Tuncer, Nazilli Lisesi’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünü kazındı. Bir yıllık İngilizce hazırlık eğitiminin ardından fakülteyi de başarı ile tamamlayarak 2000 yılında mühendis unvanını aldı.

Mezuniyetinin ardından önce DSİ Yeşilçay Projesi – İsale Hattı Şantiyesi Etüt Proje Mühendisi olarak ardından Aydın Belediyesi İmar Müdürlüğü’nde 18.Madde İmar Uygulamaları ile geri dönüşümlerinden sorumlu olarak, sonrasında ise serbest büro sahibi olarak Harita Mühendisliğini icra etti.

2008 yılında Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı alarak bankalara gayrimenkul değerleme hizmeti vermeye başladı. 2010 yılından itibaren değerleme hizmetine SPK lisansı ile devam etti. Ayrıca yerel mahkemelerde muhtelif  kamulaştırma davalarında ve değer tespitine konu işlemlerde bilirkişilik yaptı. Dönem içerisinde 1.000’i aşkın değerleme raporu hazırladı.

2020 yılında RE/MAX ile tanışıp  kariyerine Gayrimenkul Danışmanlığı alanında devam etme kararı aldı. MYK Seviye 5 Belgesi’ni alarak resmi olarak Danışmanlık yapma hakkı kazandı ve RE/MAX Pasha Ofisine katıldı. Gayrimenkul konusunda temel pazarlama eğitimi olan Power Start Eğitimi alarak mesleğini icra etmeye başladı. Aynı yıl uluslararası geçerliliğe sahip ACP – (Accredited Commercial Professional) belgesini almaya hak kazanarak Ticari Gayrimenkuller konusunda çalışmaya başladı.

2021 yılında Dijital Pazarlama eğitimini tamamladı. Aynı yıl mesleğe adım atmasının üzerinden sadece bir yıl geçmişken 50 kişiyi aşkın bir ofis olan Pasha’da ciro şampiyonluğu yaşadı ve Türkiye çapında ilk 100 danışman arasına girdi.

2022 yılında Collection Lüks Konut Uzmanlığı Eğitimini tamamlayarak çalışma alanını genişletti. SSM (Successful Strategies Masterclass) Eğitimi aldı ve Elevate Mentorluk Programına katıldı. Tüm bu eğitimlerin katkısı ile uyguladığı başarılı gayrimenkul pazarlama teknikleri ile bölge şampiyonluğuna ve ticari gayrimenkulde Avrupa 8.’nciliğine ve Platinium Club seviyesine ulaştı.

%100 müşteri memnuniyeti ilkesi ile çalışan Salim Tuncer’in temel amacı, müşterilerine unutulmaz bir satış deneyimi yaşatmak ve onlar ile güçlü bir bağ kurarak ömür boyu gayrimenkul danışmanları olarak kalmayı sağlamaktır.